Co można zmienić na lepsze [OBT Feedback]

  • Cześć, zacząłem grać 2 dni temu , nie wiem czy to odpowiedni dział i czy takie tematy już były, ale chciałbym przedstawić swoje uwagi co można poprawić , inni tez mogą dorzucać swoje uwagi, w sumie od tego jest beta i taki jest jej cel:


    1. Autogrupa powinna szukać ludzi ze wszystkich channelów, obecnie jest to tylko channel na którym się znajdujesz (przynajmniej tak zauważyłem) , co przy rozdrobnieniu servera na 10 channeli powoduje , że jest prawie niemożliwym znalezienie grupy na polskim serverze.


    2. Pasja w przypadku kicku ze strony servera powinna być oddawana , obecnie gdy wchodzisz i Cie kicknie znika ona (system musiałby wykrywać, że jest to wina ze strony servera, aby ludzie nie nadużywali tej opcji i sami siebie nie kickowali).


    3. W przypadku przerzucania itemów do banku gra automatycznie nie wykrywa rodzaju itemu , to znaczy że trzeba ręcznie przenieść skórę ze swojego ekwipunku do zbioru skóry w banku , nie można rzucić "na ślepo" bo po prostu zamieni to z już istniejącym itemem , nie wiem czy wytłumaczyłem ten podpunkt dość dobrze.


    4. Miłoby było w przypadku kicka, aby można było dołączyć podczas walki z bossem , nie wiem w jakim celu nie można tego robić bo dopiero gram 2 dzień , ale skoro można dołączyć wcześniej aż do momentu bossa , to byłoby miło móc zrobić to podczas walki z nim.


    Jak znajdę coś więcej to będę dorzucał.

  • Ja dodam, że system szukania graczy do instancji jest irytujący. Widzę że stoją postacie przy instancji i na pewno szukają grup ale nie wiem który stopień trudności czy etap a skoro jest ich w instancji 12 to za dużo aby przeszukiwać....

    52893640624797373629.jpg

  • Wczoraj mnie spotkała przykra sytułacja XD Szukałem ludzi a jakies buraczki zebym nie spałował bo jest finder Wiec ich zlałem bo wiedziałem ze nikt z niego nie korzysta bo nie szukam ani z kanałów ani z innych serwerów powinno byc jak w wowie :)

    Kiedy jesteś facetem ale wolisz grac postacią żeńska

    wtf-japan-gif-explode-bra.gif

  • Wydaje mi sie ze blednie dziala ta zakladka pokazujaca graczy w poblizu (w danej lokacji?). Nie wyswietla wszystkich graczy.

    Lęk przed śmiercią jest nędznym płodem naszej niewiedzy...

  • Dungeon finder jest tragiczny . Ktoś co to wymyślił powinien być zmuszony do grania w tą produkcje przez 2 lata za kare . Mamy 2018 rok , przynajmniej 5 dungeonówek na poziomie i jak można było nie zaimplementować global multiserver findera . Rozumiem że to mmorpg i są od tego gildie , friendlisty itd , ale panowie i panie to jest dramat . Grając 3 dzień na 3 postacie nie byłem wstanie przez findera wyszukać choć raz full party biorąc pod uwagę że to dopiero start servera i obecnie populacja jest największa . Biegasz jak debil miedzy 2 dunami i się zapisujesz na zmianę licząc na znalezienie kogokolwiek do przelecenia mythica a kończy się i tak tym po 20min że robisz go solo albo po shoucie duo .

    Jeżeli tak to wygląda na jp to u nas nic się nie zmieni i czekają nas szybkie merge serverów bo nikt z nas nie ma zamiaru grać wiecznie solo w mmorpg .

    Pozdrawiam

  • Tak od siebie dodałbym jakąś opcje do resetowania skilli, I aby każdy mógł jej użyć raz na postać, pomogło by to dla nowych graczy którzy nie znają gry i dają wszystko losowo

  • Osłabić niektóre moby w grze, bo niektóre są za mocne.

    Co to właściwie znaczy?

    Które konkretnie? Który masz poziom i jaką postacią grasz? Posiadasz adekwatny do planszy ekwipunek? Nie robisz szaleńczych solo?


    Jak już dajemy feedback, to dobrze żeby miał sens, bo się całe forum zaśmieci takimi nic nie wnoszącymi wpisami i koniec końców nic się nie zmieni.

  • Osłabić niektóre moby w grze, bo niektóre są za mocne.

    NIEEE!! Nie róbmy za łatwej gry!


    Mam pytanie co do forum, wczesniej nieprzeczytany temat sie swiecił na czerwono (kolor czcionki) teraz jest to pogrubiona czcionka. Moze by wrócić do starych ustawien? Teraz troche słabo widać czy temat już przeczytany czy nie.

  • Czy nie lepiej byloby gdyby pasja, grobowiec i inne tego typu rzeczy resetowaly sie o mniej przystepnej godzinie np. 4-5 w nocy. Jak sie wstaje o 6/7/8 to juz mozna by se pograc w weekend (i nie tylko :D )

    Celes czy ta sprawa byla wgl przez was brana pod uwage, jako potencjalna do zmiany? Czy to raczej juz ustalone na amen.

    Lęk przed śmiercią jest nędznym płodem naszej niewiedzy...

  • No pomysł z osłabieniem mobów jest bardzo poroniony, Jak ma się eq odpowiednie, to moby nawet na szaleńczym solo nie sprawiają problemów. Wiem bo wszystko soluję i jakoś nie sprawia mi to problemu. Wystarczy ogarnąć odpowiednią taktykę walki oraz styl adekwatny do każdego moba. No i obowiązkowo eq.

  • Nie wiem czy temat był poruszany gdzieś indziej, bo na forum jest ładny bałagan i żmudno szukać pojedynczych zapytań.

    Wiemy już, że dubbing japoński nie jest planowany. Rozmawiałem z kilkoma osobami z mojej gildii i opinia jest podobna - koreańskiego ciężko się słucha. Niektórzy wyłączają nawet dźwięk w grze.

    Czy Gameforge planuje stworzyć dubbingi dla każdego z języków lub chociaż angielską wersję?

  • Wiemy już, że dubbing japoński nie jest planowany. Rozmawiałem z kilkoma osobami z mojej gildii i opinia jest podobna - koreańskiego ciężko się słucha. Niektórzy wyłączają nawet dźwięk w grze.

    Czy Gameforge planuje stworzyć dubbingi dla każdego z języków lub chociaż angielską wersję?

    Czy dostaniemy kiedykolwiek japońskie głosy jeśli nie jesteśmy upoważnieni do własnoręcznej zmiany plików klienta gry?

    Obecnie nie planujemy oferować japońskich głosów. Zostały one stworzone przez innego wydawcę i nie mamy licencji na ich używanie.

    Na razie nie mamy planów, by stworzyć dubbingi w innym języku niż koreański.


    Warto zajrzeć do tego tematu :) Często zadawane pytania na temat gry

  • Mam pytanie co do forum, wczesniej nieprzeczytany temat sie swiecił na czerwono (kolor czcionki) teraz jest to pogrubiona czcionka. Moze by wrócić do starych ustawien? Teraz troche słabo widać czy temat już przeczytany czy nie.

    Możesz naprawić to sobie :)


    za pomocą dodatku do przeglądarki Stylish (linki do dodatku: Chrome, Mozilla, Opera) wszystkie funkcjonalności forum zostają zachowane, zmienia się jedynie wygląd!



    1 - klikamy Create New Styl

    2.1 - Dajemy własną nazwę

    2.2 - Wklejamy kod css


    Code
    1. .messageGroupList .tabularListColumns.new .columnSubject > h3 > .messageGroupLink, .messageGroupList tr.new .columnSubject > h3 > .messageGroupLink {
    2. font-weight: bold;
    3. text-decoration: underline;
    4. color: #f00;
    5. }

    text-decoration: underline; to podkreślenie

    color: #f00; to kolor czerowny



    2.3 - Ustawiamy aby css był ustawiony tylko dla tej strony forum.soulworker.gameforge.com (URLs on the domain)

    2.4 - Zapisujemy

    Powinno wyglądać to tak




    A po wszystkim wygląda to tak