Porady dla nowych graczy ^^

  • Temat dla graczy, którzy dopiero co będą zaczynać przygodę z Soul Worker! Liczymy na porady od graczy, którzy ograli już ten tytuł i mają kilka rad na świeży start! 8o;)

  • Polecam przede wszystkim nie sprzedawać niepotrzebnych przedmiotów tylko rozkładać je na surowce to bardzo ważne, potrzebne do tworzenia wyposażenia komponenty można dzięki temu zdobyć szybciej :D

  • Plany na wyposażenie unikatowe (złote) dropią z instancji na najwyższym poziomie, zwiększa to poziom trudności, ale w grupie nie powinno być większych problemów a warto! :D

  • Co do wyposażenia, to do 35 lvl najlepiej używać tego co dropi, a w między czasie zbierać materiały, tak zwane "weapon cory" i "gear cory" będą potrzebne do wycraftowania "Grave Guard setu MK-1" do którego blueprinty możemy wyfarmić ze "Steel Grave" (Episode 5, 10, 15). Bardzo nudne i czasochłonne, ale to najlepsze co możecie mieć na 35 lvl'u i wyżej. Potem wchodzi ulepszenie do tego setu, tzw. MK-2 na lvl 45, następnie jest MK-3 na lvl 55. WIęc podsumowując... zbierajcie materiały, itemy wyglądające jak kryształki i róbcie dziennie Steel Grave.

    Wygląda to tak: MK1 -> MK2 -> MK3 (wszystko do craftowania, drugie z pierwszego, a trzecie z drugiego) Choć szczerze mówiąc, mi osobiście MK1 starczał nawet do 50lvl'u

    Po MK-3 jest już dalej Aurite (złoty set) który jest najlepszym do wycraftowania. Choć tutaj we wczesnej wersji raczej jeszcze nie będzie tego setu, więc... MK3 to najlepsze co możecie mieć. ;3

  • Dokładnie, Z MK-I latałem aż do 50lvl'a w sumie :D Zbieranie Weapon Core i Gear Core to podstawa, reszta potrzebnych do tego surowców jest banalnie łatwa do zdobycia, sama się dropi w sumie.

  • Powiecie coś o klasach? Jakie są ich mocne i słabe strony?

    Moze macie jakieś swoje doznania z określoną klasą i chcecie się nimi podzielić?

  • Moje doznania są takie, że niezależnie co weźmiesz to i tak się super przyjemnie sieka na lewo i prawo haha.
    Moje osobiste odczucie jest takie, że każda klasa jest w porządku i nie ma żadnej, którą bym bez wahania nazwał OP, a przynajmniej tak było, kiedy grałem. No, ale wątpię, żeby to się drastycznie zmieniło :p


    Grałem najwięcej Lily i świetnie się bawiłem. Myślę, że należy wybrać postać najbliższą Twojemu stylowi i to tyle ^^

  • Ogólnie to ta gra polega na farmieniu, farmieniu i jeszcze raz farmieniu. Całkiem proste, ale drop core'ów jest dość... niski. Można je jednak też zdobyć z "niszczenia" czy też "demontowania" niepotrzebnych broni i wyposażenia.

    A i jeszcze taka mała rada co do Enhantingu... Enhantujcie max do +4 powyżej tego będziecie potrzebować specjalnych itemów które zapobiegają temu, że broń może pęknąć. "Q.B.D" na jp serwerze. Więc lepiej je zbierajcie, bo sam enhanting też jest dość losowy.
    Sama na moją aktualną broń potrzebowałam ponad 60 prób by przejść z +8 do +9 (max), taki przykład z życia wzięty. ;D

  • Jeśli chodzi o klasy to największy dps robią Lily i Erwin (Najlepsi na bossy), Haru (najlepsza na dungeony), Stella (Może healać jako jedyna)


    No ale wiadomo, trzeba popróbować i samemu zobaczyć kto wam najlepiej pasuje.


  • Każda klasa postaci faktycznie sieka niemiłosiernie, niezależnie która a jedyne zagrożenie to ogłuszenia w przypadku każdej z klas, na wyższych poziomach może czasami zabić. Gdy to nie Ty atakujesz bez mocnego eq jest się papierkiem z tego co pamiętam.

  • W grze są jeszcze takie karty "AR Cards" w JP wersji, dawały pasywne buffy bądź mogły być też "Draw type" czyli aktywowane, te karty aktywowały specjalne ataki.


    Karty miały gwiazdki lub poziomy, whatever, by je ulepszyć łączyło się je z innymi i w ten sposób ulepszało, można mieć założonych na raz 5 (chyba) na raz.